EFT terapie

EFT ( Emotional Freedom Technique) – technika emoční svobody

EFT patří k nejefektivnějším metodám tzv. energetické psychologie. Zjednodušeně se jedná o formu psychologické akupresury. Je to spojení východní medicíny, která pracuje s energetickými drahami a akupresurou, a na druhé straně západní psychologií.

Při EFT se poklepává na konkrétní body, které leží na meridiánových, energetických drahách našeho těla. Díky poklepávání můžeme bezbolestně a velmi efektivně odblokovat i dlouhodobé emoční bloky. Tyto emoční bloky můžou způsobovat nejen fyzické trápení jako bolesti zad, hlavy apod., ale i psychické trápení, kdy nějaký negativní zážitek a s ním spojená negativní emoce ovlivní naše sebevnímání, vytvoří nám fobii, strachy, stres, úzkosti. A díky EFT se dají tyto bloky uvolnit.

Každá emoce vyvolává v našem těle nějakou reakci.

Negativní zážitky a s tím spojené emoce se můžou odrážet v našem životě velice dlouhou dobu a hluboce ho ovlivňovat. EFT pomůže tyto emoční bloky uvolnit.

Naše emoce dokáží velmi ovlivňovat i naše tělo a jeho fungování, spousta problémů našeho těla můžou mít původ v naší psychice, i proto dokáže EFT pomoci i od bolesti. Tělo a psychika je jedna spojená nádoba.